český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Uvítací výbor

Jak už jste si jistě všimli, máme s mým čtyřnohým domácím mazlíčkem celkem parťácký vztah, který se projevuje různě. Například jeho trpělivým vyčkáváním, než přijdu z práce domů a budu se pánovi domu věnovat. Nebo radostným vítáním, s předením a otíráním se o moje nohy, sotva vstoupím do bytu.

Jenže občas kocour takzvaně nemá den a já – byť přijdu v tradiční odpolední hodinu – jsem nečekaná a nezvaná. Přesto vejdu a zjišťuju, že obvyklý uvítací výbor není. Marně pátrám po čtyřech tlapkách, osvaleném tělíčku a zvídavých očích. Hledám ho na obvyklých místech, volám, lezu skoro po čtyřech, abych vypátrala, co se děje a proč „výbor“ nenastoupil…

Pak to uvidím. Mírně vyvýšený hrbolek pod přikrývkou na posteli. Neznalec by řekl, že jsem si tam ráno položila noční úbor, ale není to pravda. Když deku opatrně odrhnu, hrbolek se na mě rozespale podívá, a buď se slastně protáhne na znamení – rád tě vidím, tady mám bříško a šimrej mě –, nebo se kukadla zavřou a klubíčko se zamračí a ještě více sbalí. V takovou chvíli vím, že vládce můj, slunce moje jasné, ještě nedospal noční sprint po bytě, hrátky s gumovou myškou, případně golfovým míčkem, a nemá cenu se o cokoli snažit. Až si baterky dobije, přijde sám a bude dělat jako by nic, otře se mi o nohu na znamení: tak čau, dodavatelko masových kapsiček, jak ses celý den měla, povídej.

A já jsem vlastně ráda, že se mi otravně nevnucuje, protože kočky něco podobného nemají vůbec v povaze. To se mi na nich nejvíc líbí. Opravdoví přátelé jsou ostatně podobní a ani jim vnucování není vlastní.

Proto doufám, že se otravně nevnucuju, když právě teď upozorním v čísle 19 na rubriku U rodinné plotny. Kolega Petr Jan Vinš totiž sepsal několik receptů z jidiš kuchyně, která mě velmi oslovuje. Snad potěší i vás. Ale pevně věřím, že radost učiní nejen zmíněná rubrika.

Mgr. Jitka Neureuterová, tajemnice redakce

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test