český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

ČLÁNKY

Tak trochu jiná dieta

Vypadat skvěle, být štíhlí, mít jasnou pleť a překypovat energií, kdo by to nechtěl. Naneštěstí naše hlavy a hlavy našich známých jsou plná zaručených tipů, jak toho dosáhnout, načtených a slyšených z médií.

 

Rady, návody, pohromy

Na trhu existují stovky návodů jak zhubnout. Firmy s posvěcením věhlasných profesorů bombardují ostatní zaručeně účinnými návody. Dámy se předhánějí informacemi, o které zaručené dietě, jež vyřešila váhu hollywoodské celebrity, četly. Co se však zamyslet, jestli už toho není příliš?

Z vlastní zkušenosti vím, že dělat pro sebe dobré věci, bývá často velmi náročné. Vůle a rozhodnutí v nemálo případech zafunguje, až když jsme se sebou opravdu nespokojeni, cítíme bolest nebo se potýkáme se strachem. V tu chvíli objevujeme do té doby skrytou energii a jsme rozhodnuti pro změnu. Sami sobě se nelíbíme, necítíme se dobře, už delší čas víme, že je potřeba věci měnit. Necháme v sobě naštvanost na sebe sama pořádně nabobtnat, až praskne.

 

Chuť na změnu

Už takhle dál ne a všechno bude jinak! S vidinou a přáním co nejrychlejších výsledků si naordinujeme některou z dostupných diet podle zaručených rad na hubnutí. Míra našeho znechucení sama ze sebe určuje míru přísnosti, kterou se chystáme uplatnit. Jdeme do toho po hlavě a bezhlavě. Aplikujeme do vlastního života určitý stravovací systém, který sestavil neznámý člověk a s námi nemá nic společného. Prý funguje na každého, říkali to aspoň v televizi, kamarádka vychvaluje, manželka Jirky Bartošky přece takhle taky zhubla.

S radostí a dobrým pocitem, že pro sebe něco děláme, se pustíme do práce. Vezmeme svou vůli a jsme ochotni přesně dodržovat a své dny řídit podle toho, co kdosi cizí napsal, nacpal do tabulek, sáčků, krabiček. Jsme rozhodnuti a zároveň i silní, a tak se vše daří. Ráno tyčinku, k obědu nutričně vyváženou polévku v sáčku plus zelenou zeleninu pokud je hlad a večer křupavé snacky, které obsahují vše, co tělo potřebuje. Jsme ze sebe nadšeni, už jsme zvládli den, týden, měsíc…

Tělo hubne, obličej splaskává a jsme plni energie z uskutečněné změny. Teď už nás nic nezastaví na cestě k vysněnému tělu. S větší či menší úspěšností se nám diety daří dodržovat. Ti nejsilnější je dokážou držet i celé týdny dle doporučení zapsaného v návodu na štěstí. Jenže nikdo v takovém případě není vítězem.

 

Cesta bez konce

Nyní se otočme za svým životem a projděme si podobné hry s předěláním sama sebe. Určitě každý z nás nějaké zkušenosti má. Ti, co řeší váhu celoživotně, by o dietách mohli napsat neslušnou knihu. Pokud by toto byla cesta, tak máme všichni vysněná těla, radost ze života a štěstí na rozdávání. Realita je taková, že 99,9 procenta lidí, jež řeší vlastní váhu dietami, ji řeší celoživotně a bez úspěchu.

Cesta k vysněnému cíli vede přes uvědomění si své moci, toho že pouze my víme a máme možnost se svým životem něco udělat, něco změnit. Při slepém převzetí některé z diet se své moci vzdáváme, samy sobě sdělujeme, že pro to něco změnit potřebujeme pomoc zvenčí od někoho, kdo všechny lidi světa nacpal do tabulek, krabiček a práškových polévek. Od někoho, kdo o nás nic neví, nezná náš život, rozpoložení, chutě, těla atd.

Zkusme to jinak. Spolu! Příště se těším na čtenou zde.

Autor: Martin Kačer, Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test