český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

ČLÁNKY

Hrátky s rouškami

Móda dokáže rozkvést za všech okolností. Můžeme si to ověřit právě nyní. Ze dne na den musíme chodit se zakrytým nosem a ústy i se smetím. Jenže profi roušek, které chrlí fabrika a jedna je jako druhá, je nedostatek. Určené jsou především pro ty, co musí zajišťovat nezbytný chod země. Ostatní si musí poradit z vlastních zdrojů.

 

Švadlenky do boje!

Řada žen vytáhla schované šicí stroje a jala se šít roušky ze všeho, co doma našla a bylo vhodné k tomuto upotřebení. Šijí dokonce i ti, co jehlu do ruky už nechtěli nikdy vzít. Však vše lze koupit nové! Kdo při pohledu na šitíčko omdléval, vytváří si ústenky skládané, přitom plně funkční. Není-li doma látka na tvoření, najde se jistojistě bavlněný či hedvábný šátek, umně upletená šála, případně obyčejná plínka a gumičky. Fantazii se meze nekladou!

 

Natruc superviru 

Je krásné, jak se všichni zapojili. A je moudré, že rebelů je pomálu. Neviditelný supervir nám dává pěkně zabrat na psychice. Zavírá nás doma a myslí si, že nemáme šanci. Je však na omylu! V ulicích mnoho lidí nebývá, jenom ti, kteří musí do práce či si doplnit doma zásoby. Přesto člověk narazí na skvostné modely doma ušitých roušek. A je pravda, že se ze všeho stal nový módní trend. Pánové se nebojí ústa zakrýt pestrými látkami, dámy volí jemnější vzory. Náctiletí volí kukly a nákrčníky s hrozícími motivy. Jiní naopak volí přepestré barvy s výrazným dekorem, možná aby se vir lekl.

 

Roušky jako model

Vypozorovala jsem, jak skoro každý se snaží volit svůj oděv k barvě roušky. Možná to je náhoda, ale spíš je to ta nejlepší obrana a ochrana před něčím, co se snaží napadnout naši psychiku a posléze tělo. Můžeme být rádi, že jsme šikovní. Sobectví se posunulo jinam. Ukazuje se vlídnost mezi lidmi, snad každý se snaží něčím přispět. Není to s námi tak špatné, když i v neblahé době umíme rozsvítit svět barevnými rouškami. Představme si, že by každý z nás měl úplně stejnou ústenku z fabriky. Nebyla by pak na světě nuda? Myslím si, že určitě!

 

Autorka: Jana Semelková, Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test