český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

ČLÁNKY

Nikdy nepřestávej věřit!

V květnu loňského roku proběhlo v pražském Divadle pod Palmovkou finále soutěže Dívka roku. Do finále se probojovalo deset dívek ve věku čtrnáct až patnáct let. Čekaly je čtyři náročné discipliny, které prověřily, jestli jsou pohotové, inteligentní, šikovné a nápadité. Ve vyrovnané konkurenci vyhrála Valérie Hlinovská z Chomutova, následovaná Denisou Machovcovou z Hradce Králové a třetí místo obsadila Adéla Pejchová z Pardubic. Před letošním kláním jsme si s Valérií povídali, co jí soutěž dala a které sny by si ráda splnila.

 

Jaká byla Valérie Hlinovská před Dívkou roku 2018?

Myslím si že, úplně stejná jako po soutěži.

 

 

Kdo vás přihlásil?

Přihlásila jsem se sama, chtěla jsem to zkusit. Řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám.

 

Co se vám na soutěži nejvíce líbí?

Je těžké napsat jen jednu věc. Celá soutěž od začátku až do konce byla úžasná. Všichni se o nás krásně starali. S holkami jsme byly výborná parta, všechny jsme se podporovaly a motivovaly navzájem. Soustředění i samotné finále bylo úžasné, a věřím, že všechny jsme si to moc užily. Ale kdybych měla opravdu říct, co je na této soutěži nejúžasnější, tak to, že pomáhá Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.

 

Dívka roku je celostátní soutěž pro slečny od 13 do 15 let. Jde o ojedinělou akci v České republice tohoto typu a této věkové kategorie, ve které se hledají hlavně talent a charisma. V soutěži převažuje snaha po výchovných aspektech. Dívky jsou motivovány připravit se na další cesty životem. Akce se nese v nadačním duchu. Její výjimečností se stává podpora Nadačního fondu Krtek, a tímto získává průhlednosti a přesnému využití finančních prostředků. Soutěž vznikla na konci osmdesátých let, kdy měla pouze moravský charakter a nesla název Miss Teenager. Protože o klání byl velký zájem, stala se v roce 1992 celostátní soutěží. Postupně se změnil název přes Miss Poupě na Dívka roku.

 

Na jaký moment v průběhu nejraději vzpomínáte?

Nejraději vzpomínám na finále, na moment, když mě vyhlásili jako vítězku, tedy Dívku roku 2018. Přiznám se, že jsem to vůbec nečekala.

 

Účastnila byste se znova?

Určitě ano, je to nádherná soutěž, která mě toho hodně naučila, a na kterou mám jen ty nejkrásnější vzpomínky.

 

Proč si myslíte, že porota vybrala právě vás?

To opravdu netuším, asi se budete muset zeptat jí…

 

Jaká je Dívka roku 2018?

Hodná, občas paličatá, milá, ctižádostivá, milující, veselá a společenská.

 

Prozradíte svůj největší sen?

Kdybych vám ho teď řekla, tak už by se mi přece nesplnil.

 

Co vás baví a co naopak ne?

Baví mě tanec, zpěv, také ráda trénuji přípravku dětiček v naší taneční škole Beethoven DC a chodím přehlídky, takže i modeling. Také ráda fandím v hokeji Pirátům, protože za klub hraje můj přítel. A co mě nebaví? No, víte, že ani sama nevím. Ale možná trochu matematika.

 

Čím byste chtěla v budoucnu být?

Chtěla bych zpívat a hrát v muzikálech. Dělat to, co mě baví.

 

 

Valérie Hlinovská se narodila v srpnu 2003 v Chomutově. Chodí na základní školu Kadaňská Chomutov a chystá se na přijímací zkoušky na Gymnázium a na Střední Pedagogickou školu. Ráda by učila děti na prvním stupni nebo ve školce.

 

Doporučila byste soutěž kamarádkám?

Určitě ano, je to opravdu nádherná soutěž, na kterou nikdy nezapomenu. Mám na ni plno krásných vzpomínek. Prostě nezapomenutelný zážitek, za který moc děkuji.

 

Co vám Dívka roku dala?

Dala mi spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků a vzpomínek. Potkala jsem úžasné a milé paní organizátorky, které se o nás moc krásně staraly. Díky soutěži mám devět skvělých kamarádek. Poznala jsem dvě neuvěřitelné bojovnice z Nadačního fondu Krtek, které si toho už spoustu prožily. Všeho si moc vážím a děkuji za to!

 

Máte své životní motto?

Moje životní motto je NEVER STOP BELIEVING, neboli, Nikdy nepřestávej věřit!

 

Vzkážete něco letošním soutěžícím?

Aby se nebály, byly své a usměvavé. A hlavně, aby si věřily.

 

Autor: red, Foto: Miroslav Martinovský a archiv Spolku Dívka

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test