český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Už bylo na čase

Neznám nikoho, kdo by se netěšil na jaro. I v redakci jsme všichni celí natěšení. Když chybí sluníčko, jsme podráždění, unavení, nemocní a nic nás nebaví. Nejraději sedíme doma v teple, nemáme náladu a nejde ani tvořit. A to je pro psavce, jako jsme my, docela oříšek.

S prvními nesmělými paprsky postupně tajeme a odkládáme od čepic, rukavic a šál i kabáty a bundy. Zateplené vesty rychle vystřídají mikiny a svetříky. Lehký šátek však mnohá z dam na krku ponechá nejen jako módní doplněk, ale chvílemi to přece jen venku zazebe. Aspoň já to tak mám.

Dříve jsem chodila „holokrčka“ i v zimě a maminka mě za to hubovala. Dnes mám raději teploučko, takže šátek či šálka mě doprovázejí všude. Stačí, vidím-li za chladného počasí zbloudilého otužilce v krátkém rukávu, a je mi zima. A že jich nechodí málo!

Jednoho takového mám doma. Nevím, po kom to moje dítě má, ale nejraději nosí kraťasy a krátký rukáv bez ohledu na venkovní teplotu. „Synku, synku, za to ti klouby jednou nepoděkují,“ říkávám a najednou jsem jako moje maminka, která mě taky často nabádala k tomu či onomu. „Mně není zima,“ slyšela jsem snad tisíckrát. To si ještě povíme, myslím si...

Zimní období jsme pomalu a jistě překlepali. Pohrál si s námi velký mráz a nakonec přišla, takřka na poslední chvíli, i sněhová nadílka, z které bychom se bývali radovali spíš kolem Vánoc. Netrpělivě jsem očekávala ranní zpěv ptáků, sotva se vzduch oteplí a zasvítí sluneční paprsky, můj potěr se ztratí v davu šortkařů a já konečně vyměním teplé boty za kecky.

Už bylo na čase. S jarem přichází teplo, vůně, barvy a nová energie. S chutí a zhluboka se nadechujeme a vyrazíme vstříc novým dobrodružstvím. I já se těším, až se vypravím za novými příběhy. Už teď vím, že první jarní akcí bude 21. dubna historický festival v Libušíně u Kladna. Třeba se tam potkáme.

Renáta Šťastná, redaktorka a editorka

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test