český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Muzikál Ester z Pchjongčchangu

Jednou by o tom Janek Ledecký mohl napsat muzikál! Řeč je samozřejmě o famózním olympijském úspěchu jeho dcery Ester, která na OH získala zlato ve dvou různých sportovních disciplínách. Na lyžích vyhrála super-G, na snowboardu zase paralelní obří slalom. Tento úvodník píšu pár hodin po zisku jejího druhého zlata, vy ho ale čtete s několikadenním zpožděním a možná je to dobře. Příběh zlaté olympijské medailistky bude společností rezonovat o to déle.

Zpět ale k tomu muzikálu. Vidím tu jasnou návaznost na jiné domácí hudební projekty. Co byste řekli na muzikál s názvem: „Ester z Pchjongčchangu“? Nebo údernější „Ester Rozparovač“ či „Ester Mydlář“? Trošku mystické „Tajemství Ester Ledecké“? Nebo poetickou „Ester s kaméliemi“? A co takhle „Obraz Ester Ledecké“, hudební projekt z dílny otce a syna Ledeckých?

V hlavní roli by Ledeckou mohla alternovat Monika Absolonová s Míšou Noskovou. Otázkou je, jestli by mohly mít lyže seřízené na stejnou váhu a zda se dokážou domluvit, kdo bude mít kdy snowboard. Na konkurz do role bratra Jonáše by autoři muzikálu mohli pozvat třeba Tomáše Ortela nebo rappera Řezníka. Prostě někoho, kdo není v branži českých vulgarit úplným nováčkem.

Zkoušky by probíhaly o zimních prázdninách ve Špindlu. Možná by tam mohla být i premiéra s tím, že reprízy muzikálu by se následně přesunuly na další místa v ČR. Hrálo by se na Letních Shakespearovských slavnostech nebo na otočném jevišti v Českém Krumlově – v dnešní době, kdy je v lednu teplo a v červenci zima, by nebyl až takový problém uvést „Ester z Pchjongčchangu“ třeba 4. července kousek od místa, kde právě vodáci sjíždí Vltavu. Hlavním mediálním partnerem projektu by byla samozřejmě Česká televize. Co myslíte? Janek Ledecký by to mohl přinejmenším zvážit! A my ostatní si zatím můžeme broukat jeho píseň „Září hvězda září“ a držet Ester Ledecké palce, aby se její sbírka medailí i nadále rozrůstala…

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay 

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test