český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Zamyšlení týdne: Jen tak se pěkně protáhnout

Už nějaký čas pravidelně přeji rozhlasovým posluchačům Dobré nedělní ráno, a díky tomu člověk získá nejrůznější specifické znalosti a stane se odborníkem na různé zvláštní dovednosti. Třeba si pořídí vše nezbytné, aby nezaspal ve čtyři ráno, tedy čtyři budíky a dva mobily k tomu. Naučí se, jak být už po páté ranní vtipný, bystrý a plný optimismu, což jsem cvičil už před lety v ranním televizním vysílání ze Studia 6, anebo se soustředí na to, jak se správně protahovat. A to je, přátelé, věda. Nesmějte se. Protože při probouzení a vstávání je dobré vzpomenout na radu našich babiček: nic se nesmí uspěchat. Ani probouzení a vstávání ne.

Jak na to? Nabízím podrobný návod: Pěkně otevřete jedno očičko, pak druhé. Pomalinku se protáhnete, nejprve jemně, téměř neznatelně, ale potom důkladně, až zavrzá postel. A možná i vaše kostra. Krk, záda, ruce, nohy… Poté je třeba pootočit hlavou ze strany na stranu, pak nahoru a dolů.

Jak to tak dobře vím? Kterak se správně protahovat, už roky okoukávám u našeho psíka. Ten vám to báječně umí. Nikdy na protažení nezapomene. Je totiž specialista na strečink. My ho při tom vždycky pohladíme. To má rád. No, možná, že i vás po ránu někdo pohladí. A když se tak slastně protáhnete, klidně zůstaňte s otevřenýma očima ještě chvíli ležet. Aspoň tak to říkávám svým posluchačům. Vysílám totiž pravidelně v neděli, jak už jsem prozradil, a to není kam spěchat. Rádio se dá poslouchat i v posteli.

A propos, mně můžete věřit, k protahování jsem přistoupil opravdu z gruntu. Jsem na ně odborník nejen díky našemu psíkovi. Protahujeme se i na lekcích Pilates, což je cvičební systém, dílem posilovací, dílem protahovací, jehož jsem už nějaký čas cvičitelem. Tím glejtem jsem si udělal takovou malou radost. Radosti si má člověk nadělovat, jak známo, v každém věku, anebo někdy, přátelé, navzdory věku. Co říkáte? Být specialistou na protahování, ať už v posteli nebo v tělocvičně, není zase tak špatná profese. No ne?

 

Václav Žmolík, publicista a moderátor

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test