český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Brýle na domácí práce

Když něco píšu, beru si brýle. Je to lepší. I když říct, že používám brýle na psaní, možná není úplně přesné. Většinou to totiž vypadá nějak takto. Otevřu pouzdro, očistím skla, nasadím si brýle a sednu si k monitoru.

Často píšu doma. Moje kancelář má metr a půl čtvereční a dá se v ní pracovat jedině za předpokladu, že v obýváku není nikdo další. Má kancelář je totiž v obývacím pokoji. Stejně jako jádro mého problému.

Stává se mi, že si nasadím brýle a než se pustím do psaní, zjistím, že by to chtělo vysát koberec pod stolem. Deseti minutami, které jsem ochotná rychlému luxování věnovat, to zpravidla nekončí. Jakmile je koberec čistý, pustím se totiž do sedačky a plynule přejdu ke zbytku podlah v bytě.

Brýle mám při tom stále na nose. Jakmile projedu chodbu a přiblížím se k záchodu, kde je další kobereček, dost často si řeknu, že když už vysávám, chtělo by to umýt i vanu, umyvadlo a záchod.

Aniž bych to postřehla, uběhne dalších dvacet minut. Brýle mám stále na nose, jediný prázdný papír, ke kterému jsem se dostala, je ovšem ten toaletní. Nesu na WC tři nové role, abych doplnila zásoby. I při doplňování toaletního papíru mám brýle stále na nose.

Cestou zpět ještě vyleštím zrcadlo, a když už to vypadá, že se konečně dostanu k počítači, rozhodnu se, že začátek psaní odložím až po vaření. S brýlemi na psaní tak začnu loupat brambory, krouhat mrkev, cedit čočku…

Kdybyste se mě tedy zeptali, jestli nosím brýle na dálku, na blízko, na čtení, na řízení auta, k televizi nebo k počítači, nejpravdivěji bych vám odpověděla, když bych řekla, že na vysávání a vaření.

Vy své brýle, prosím, ale dál používejte výhradně ke čtení našeho časopisu. A pokud si, milé čtenářky a čtenáři, všimnete, že v čísle 4 nemám žádný článek, znamená to jediné – hodně jsem uklízela a ještě víc vařila. Nové vydání týdeníku si tentokrát užiju společně s vámi: jako čtenář. Pokud ovšem přijdu na to, kam jsem si naposledy položila brýle…

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test