český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Vánoční dudlajdá

V Olomouci se nám stala před časem taková nepříjemnost. Na chodníku v Kateřinské ulici, což je jedna z ulic vedoucích na Dolní náměstí, ležel v osm hodin ráno beran. A protože my, místní, nejsme k situacím, kdy se nám v centru města na chodníku bezdůvodně povalují sudokopytníci, lhostejní, někdo z kolemjdoucích duchapřítomně přivolal policii. Beran byl totiž dřevěný, a přestože nebyl čipovaný, i městským strážníkům bylo hned jasné, kam tento nemluvný, tupě zírající cvalda patří.

„Strážníci dřevěnou ovci v pořádku naložili do auta a vrátili ji následně na své místo do betléma,“ uvedl mluvčí městské policie Petr Čunderle. Přestože by se slušelo doplnit dudlaj-dudlaj-dááá, mluvčí doplnil, že se strážníkům nepodařilo zjistit, kdo vyřezávané zvíře takto přemístil. Já bych ale spíš řekla, že se nikomu nechtělo prohlížet záznamy z městského kamerového systému a zkoumat, kdo si nese pod paží kabelku a kdo kus dřeva.

Obzvlášť tedy ne ve stejný den, kdy do olomouckého Vlastivědného muzea přivezlo ozbrojené komando originál sošky Věstonické venuše. Pokud jste tento napínavý vánoční příběh dočetli až sem, možná vám neunikl jeden zajímavý detail. Prozradím vám ho. Z betléma se nám ztratil beran, ale policie zpět vrátila ovci. Bojím se skoro pomyslet, co by se stalo, kdyby se ztratila třicet tisíc let stará Věstonická venuše. Vrátili by zpět strážníci Mars? Nebo Věstonické Pluto?

Jednoduché to před Vánoci ovšem neměli ani v podhůří Jeseníků. Na náměstí v Bruntálu se objevil tak ošklivě hranatý vánoční stromeček, že kvůli tomu musela zasednout mimořádná městská rada. Vážně! Hranatou jedli nakonec technické služby v koruně trošku prořezali, dole naopak přidrátovali pár větví… prostě šli na to, doslova, od lesa a i Bruntál tak bude mít Vánoce, jak se sluší a patří. A to je dobře.

Jménem celé naší redakce bych vám, milí čtenáři, ráda poděkovala za přízeň, popřála klidné Vánoce bez sebemenších lapálií a co nejlepší vstup do nového roku.

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test