český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Zamyšlení týdne: Nikdy to nevzdávat, pánové

Roky utíkají každému. Co se dá dělat, povzdechne někdo. Zejména my, chlapi, nad tím často jen mávneme rukou. Ale něco se přece jen dělat dá. Rada zní: Nikdy to nevzdávat, pánové. Stačí se podívat na internet a člověk najde spoustu návodů, jak si udržet mládí. Určitě je důležitý mladistvý vzhled, štíhlá postava, ale také hezká pleť a upravené vlasy.

Naše polovičky o péči vlastního těla vědí své. Ale jak se rozhlížím, začínáme se v tomto směru víc snažit i my, muži, i ti dříve narození. Neplatí to už jen o mladých hipsterech, kteří si pravidelně chodí do holičství nechat zastřihnout svůj vous. A vězte, že je to docela příjemné, když o vás někdo pečuje. Pokud jste něco podobného nezkusili, doporučuji.

Dnes to v pánských kadeřnictvích vypadá úplně jinak než v dobách našeho dětství, kdy nás ostříhali buď „do ztracena“ anebo „na havla“, výsledek byl odstrašující. Vůbec důležitá rada zní: Vyhraďte si nějaký čas pro sebe, pro péči o tělo a duši. Věnujte se koníčkům a zálibám. Není nic smutnějšího než lidé, kteří nemají žádné hobby. Baví je pouze vysedávat u televize.

Abyste se udrželi štíhlí a fit, je důležité se pravidelně hýbat. Báječný je sport. Ve vyšším věku různé aerobní aktivity jako plavání, cyklistika, běh na lyžích nebo třeba tanec. Chodili jsme s manželkou do tanečních pro starší a pokročilé a moc jsme si je užívali. Jak pobyt v příjemné společnosti, tak elegantní pohyb. A navíc, když jsme šli z hodiny, měl jsem pocit, jako bych za sebou měl opravdový sportovní trénink.

Ale ne každému jeho zdravotní stav umožňuje sportovat. Pak jsou prima aspoň procházky. Třeba jen chůze do schodů. Pamatujete, jak jí holdovala báječná paní Ljuba Hermanová? A jak jí to až do vysokého věku slušelo? Víte, co je ještě zajímavé? Dostal jsem od dětí k narozeninám takové ty „fitbin“ hodinky, co počítají kroky a měří tlak a všelicos dalšího. A to byste neřekli, co toho nachodíte po bytě. To je vám zajímavé. I několik kilometrů. I když je pravda, že máme velký vinohradský byt… 

Václav Žmolík, moderátor a publicista

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test