český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Vždyť o nic nejde

Máme štěstí, že v našem domě v současné době pracují řemeslníci, kteří mohou být hodni tohoto označení. Nejde o žádná nemehla, která nadělají více škody než užitku. Práce je s nimi hned veselejší. Třeba jako nedávno, když jsme potřebovali vyměnit jakýsi drát v pojistkách.

Než jsme se ale k samotné práci dostali, muselo se chvilku počkat. Protože řemeslník už u nás doma byl několikrát, věděl, že musí dávat pozor na vstupní dveře, aby neutekl domácí mazlíček. Aby řeč nestála a protože byl vnímavý, zeptal se, kde se skrývá kocour tentokrát, že s ním ještě nikdy neměl tu čest. Zavedla jsem ho do obýváku, aby viděl vyboulenou deku na posteli. Vybouleninou byl kocour milující spaní v teple.

Elektrikář se podivil, že něco takového ještě neviděl, a začali jsme si povídat o různých libůstkách našich „spolubydlících“. Zajímavá je záliba jeho kočky, která má nejspíš dobrodružnou povahu. Když k nim do vesnice u Prahy přijel švagr z Náchoda, nepozorovaně vlezla do dodávky a nechala se v tichosti odvézt k švagrovi domů. Majitelům nezbývalo nic jiného, než se za milou číčou vydat a dopřát jí ještě jednu cestu, tentokrát s výhledem ven. Přece jen, chtěla-li na výlet tajně, nemohla se dívat z okénka. Při zpáteční cestě už jí nic nebránilo. Prý si ji velmi užila.

Díky sdílení veselých historek se z obyčejného vztahu zadavatel – objednavatel stala srdečnější záležitost. Nenadávali jsme na současnou geopolitickou situaci, ale „po sousedsku“ si poplkali o ničem. Možná by se nám jiní vysmáli, ale co když právě to „nic“ je opravdu důležité? Co myslíte?

Pro příjemné chvíle strávené nad stránkami týdeníku vám z aktuálního čísla doporučuji rozhovor s Popelkou Evou Hruškovou. Vyzpovídala ji Eva Procházková a nechyběl ani princ Jiří Štědroň. 

Mgr. Jitka Neureuterová, tajemnice redakce

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test