český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Nové začátky

Každý nový rok s sebou přináší změnu. Nejsem sice velký fanoušek všelijakých novoročních předsevzetí, která málokdy přežijí Tři krále, přesto nemohu popřít, že se s každým novým rokem něco trochu změní. Konec konců usvědčuje mě vlastní ruka, které vždycky nějakou dobu trvá, než se naučí u data psát rok s novou číslovkou na konci.

Čas plyne kupředu i v cyklech. Některé věci se stále opakují – například církevní rok se svojí sestavou svátků, ale třeba i narozeniny, jmeniny a výročí našich blízkých – některé ale jdou jen jedním směrem. Kdo viděl na vlastní oči vyrůstat své děti, moc dobře ví, že to je proces, který se nedá ani zastavit, ani vrátit, jakkoli by třeba člověk někdy chtěl. Stejně to je i s životem každého z nás, s životem, který jako řeka plyne zákonitě jenom jedním směrem.

Na sklonku minulého roku jsme se jako časopis i jako redakce rozloučili s naším vydavatelem a patronem JUDr. Františkem Taliánem – tím se uzavřela jedna kapitola, ale jenom proto, aby se vzápětí otevřela nová. A stejně tak, jako u všech změn, které přináší nový rok nebo jakákoli zlomová situace v životě, je důležité hledět budoucnosti vstříc nikoli s nedůvěrou, ale s nadějeplným optimismem.

Znám mnoho lidí, které v životě potkala zlomová událost, ať už to bylo v osobním životě, v zaměstnání, nebo třeba proto, že se sami rozhodli se svým životem něco zásadního udělat. Vždycky jsem obdivoval, když se k takové změně dokázali postavit pozitivně a vidět v ní v první řadě novou naději a výzvu do dnů budoucích. Možná, že to máte podobné.

Přinese rok 2019 něco nového, něco, z čeho se budeme moci radovat a těšit? Já věřím, že ano, a zároveň věřím, že u toho budeme spolu. Při všech změnách, které v životě nastávají, je totiž důležité, aby zároveň něco zůstalo pevné a stabilní. A pro nás v redakci Naší rodiny jste touto stabilitou, o kterou se opíráme, právě vy. Budiž vám za to díky a za nás všechny vám přejeme srdečné pour féliciter 2019.

ThDr. Petr Jan Vinš, redaktor

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test