český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Tomáš  Talián

AKTUALITY Z REDAKCE

Dobrodružná povaha

Odmala mám ráda kolektivní hry. Hraje-li se v mém okolí například vybíjená nebo fotbal, ráda se přidám. Stejně tak jsem nadšená pro Člověče, nezlob se, Prší, Dostihy a sázky či Monopoly; to soutěživé ve mně zvítězí a vrhnu se do víru zábavy. Jsem od přírody soutěživá a těší mě si tímto způsobem uměle zvyšovat adrenalin, odhadovat strategii protivníka a pokud možno účinně na ni reagovat. Jenže různé povinnosti a okolnosti mi už dlouho nedovolují si podobným způsobem vyčistit hlavu.

Aby mi to nebylo líto, hraju už delší dobu dnes tolik oblíbenou únikovou hru po městě. Jenže mým protivníkem není reálná postava „nepřítele“, ale imaginární Dopravní podnik hlavního města Prahy, nebo magistrát téhož, případně jen městská část. A to soupeření podstupuju každodenně, protože každý den se musím pohybovat po městě zvaném Caput regni – matka měst. A nestačím se divit. Neustále si totiž musím klást zásadní otázku – dostanu se na místo určení včas a bez úhony tou samou tramvají, metrem, či jiným přibližovadlem, jako činím už řadu let? Nebo alespoň po svých? Ne vždy se mi dostane kladné odpovědi a hodnoty mého adrenalinu zůstanou v normě.

Jako nedávno. Vyrazila jsem z redakce předat nějaké podklady naší milé paní spolupracovnici a z pohodlné cesty tramvají a metrem, trvající celkem půlhodinu tam, se stal horor, za který by se nemusel stydět ani Stephen King. Připadala jsem si jako ve slavné písničce Pražského výběru. Akorát nám není hej. Ani Pražákům, ani cizincům, kterých je mi upřímně líto. Jako místní si vypomůžu znalostí topografie, mám své určité zkratky, cestičky, ale oni je mít, logicky, nemohou. Jenže to celé má jedno velké ALE, i s vykřičníkem…

Co když je to promyšlený způsob zainteresovaných podniků a státu, jak procvičit naše mozkové závity? Pořád přece čteme, že jako lidstvo degenerujeme a účinným lékem má být neustálá stimulace šedé hmoty mozkové… Proto: nehudrujme a buďme rádi, že o nás všichni tak hezky pečují!

Mgr. Jitka Neureuterová, tajemnice redakce

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Tomáš Talián

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test