český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Něco za něco

Celý svět v létě se zatajeným dechem sledoval záchranu malých thajských fotbalistů ze zatopené jeskyně. Šestiletý syn mé kamarádky, který trénuje v přípravce FK Štěpánov, si kvůli tomu dokonce vůbec neužil prázdninový výlet do Punkevních jeskyní… Tak moc se bál podzemí.

Za velkého mediálního povyku jsme do jihovýchodní Asie vyslali dvojici hasičů. Na pomoc. Ti dva dost možná museli vynechat přinejmenším jedno kolo soutěže v požárním útoku. Museli se nechat naočkovat. V letadle šprtali thajská slovíčka. Střídavě studovali návod k čerpadlům a technické parametry Muskovy miniponorky. Nebo také ne, jen si tak přemýšlím nahlas, respektive černě na bílém.

Mise udatných českých reků nakonec měla poměrně donkichotský průběh a cimrmanovský konec: za práh jeskyně se čeští hasiči vůbec nedostali. Ochutnali thajské nudle, poskytli rozhovor Blesku a letěli zpět domů. Dokonce neobdrželi ani státní vyznamenání za účast na služební cestě, což je zřejmě jen důsledek administrativní chyby.

To se prostě stane, je ovšem škoda, že jsme po jejich návratu do vlasti nedokázali nějak zúročit navázání kontaktu s thajskou stranou. Třeba při odchytu fauny, která nám poslední dobou dost nekoordinovaně pendluje republikou. Jen si to představte: nebylo by pěkné, kdyby nám Thajci pro změnu poslali na pomoc do Hlubočep nebo na Vsetínsko dva urostlé asijské lovce? Jeden by šel s kopím na mambu, druhý by holýma rukama lovil medvěda… a nakonec bychom podepsali dekret o doživotní interkontinentální spolupráci našich dvou národů. Ta představa je přinejmenším zajímavá.

V redakci jsme nicméně aktivně využili čas, který nám, novinářům, zbývá, než někdo konečně vyslyší přání pana prezidenta a postará se o naši fyzickou likvidaci, a udělali vše pro to, aby nám nic důležitého neuteklo a neuniklo. Užijte si čerstvou porci čtení! 

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test