český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Povolební

Myslím, že jsme si všichni oddechli. Volby máme úspěšně či neúspěšně, jak kde vyhovuje, za sebou. Na radnicích probíhají souboje o nejvyšší posty. Tam, kde jsou rozumní, už se vládne a vytváří se směr rozvoje obce. Určitě. Domnívám se však, že ve větších městech, o stověžaté metropoli nemluvě, to vůbec snadné nebude. Jsou rozdané karty a hraje se o to, komu zůstane v ruce takzvaný černý Petr. Tohle všechno se děje, jenže v době, kdy píšu svůj úvodník, ještě nevím, jak všechno vlastně dopadne, kdo bude jásat a komu bude do pláče. Jen věřím, že brečet nebudou voliči.

Ústnatá vyjádření mnohých politiků a hromada nehorázností občany otravují, pranic se jim nelíbí. Vosí hnízda stran však bojovně bzučí a ostří žihadla. Jako kdyby si politici nechtěli uvědomit, že už je málokdo vidí jako elitu národa a zařazuje je pod úplně jiné slovo – velmi podobné, jen o písmeno „j“ delší.

Na druhou stranu může člověk zvolat: jen více volebních klání! Proč? Stačí si uvědomit, že díky tomu máme nejen ozdobené plakátovací plochy usměvavými tvářemi a sloupy elektrického osvětlení ověnčené hesly, ale také asfalt na silnicích je v gala. Snad v každém městě se nově potahovaly vozovky a vyrovnávaly chodníky. Kde nepřibyl asfalt, alespoň se obnovilo značení. Bíle září do dáli. Dříve jsem si toho nevšimla, až letos, když jsme mířili o prodlouženém víkendu na chatu. Vozidla nevozila, všude se malovalo. Čáry dlouhé a krátké, plné i přerušované. Všude vůně (pro někoho zápach) barvy a nezbytné omezující kužele. Auta popojížděla a řidiči nevypadali nadšeně. Tak mne napadlo, že radnice – čili ti, co ještě v té době seděli v křeslech – měli přetřít nazeleno trávníky a hnědě kmeny stromů. Hned by se šlo k urnám veseleji.

Konec legrace. Snad chvíli nikoho volit nebudeme muset. Usedneme pohodlně do křesel a v klidu si něco přečteme. Myslím, že nové číslo Naší rodiny má co nabídnout. Jako správný šéf neupřednostním žádný z článků, prostě si nás užijte pěkně od A do Z.

PhDr. Jana Semelková, šéfredaktorka

Foto: Pixabay 

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test