český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Za vším hledej člověka

Letos si připomínáme sté výročí vzniku republiky. Co bylo před sto lety, je pro mě hluboká historie. Země se narodila, učila se, byla v pomyslných plenkách, postupně rostla a sílila, zažila úspěchy i pády. A vždycky za tím byli lidé. Bez jejich píle, odhodlání, rozhodnosti, rebelství i nenávisti by se jistě nenarodila.

Co je dnes, vnímám jako současnost. Někdy bolavou a trochu beznadějnou, ale s vírou, že se to jednou k lepšímu obrátí. Věřím ve zdravý selský rozum, v odkazy Masaryka a Bati a cítím, že ta naše malá krásná země bude jednou místem, na které bude celý národ zase hrdý. Že tu lidi budou pro lidi a s lidmi, budou si chránit svoje národní bohatství a ctít zákon, že Česko je zemí Čechů, nikoli národnostních menšin. Že budou hrdi na svůj mateřský jazyk, ať je pro cizince jakkoli nesrozumitelný, budou ctít rodinu od základu a vnímat ji několikageneračně. Že Čech bude hrdý, že se Čechem narodil, a bude se bít za to, že jeho země není na prodej.

Zažila jsem toho poměrně dost a děsí mě rychlost, kterou všechno utíká. Věřím, že tohle všechno bude. Jsem si ale jistá, že u toho už nebudu já. Možná můj syn a dost možná jeho děti.

Přesto, že je současnost tak nějak chaotická, tu ráda žiju a nikdy bych to místo, kde jsem dostala možnost chodit po světě, za žádné jiné nevyměnila. A to mi přijde na mysl pokaždé cestou do redakce, když jedu tramvají podél Vltavy směrem k Národnímu divadlu. Naše rodina slaví letos padesátiny. Už jsme o tom psali a na sklonku roku ještě budeme. Z mého pohledu je to frajerka, která se vždycky snažila jít s dobou, neustrnout, nezaspat a být v obraze a in. Padesát let! Sama by to ale nezvládla. Vždycky za tím byli lidé. Teď jsem jedním z nich, ale přijde doba, kdy se i naše současná redakce vymění, ale ať už to bude kdokoli, zase to bude člověk. Za vším totiž musíme hledat člověka!

Renáta Šťastná, redaktorka a editorka

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test