český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Léto s knihou

Byla jsem v knihkupectví koupit tátovi dárek k narozeninám a stala se svědkyní z mého pohledu naprosto senzační situace, kterou, kdybych se nestyděla, bych si okamžitě vyfotila a veřejně sdílela na Facebooku nebo na Instagramu.

U regálu s knihami pro děti a mládež totiž seděly na zemi dvě kamarádky, tak jedenáct dvanáct let, nohy překřížené v tureckém sedu a četly si. Nikde žádný mobil ani tablet. Prostě jen knihy. Pohled na ně by jistě potěšil nejen všechny rodiče i prarodiče, ale i učitele, spisovatele nebo knihovníky. A radost udělal zřejmě i zdejším zaměstnancům, protože těm mladým čtenářkám nikdo neřekl, že se nesluší sedět v obchodě na zemi nebo že na ty knihy nemají sahat, když si je nechtějí koupit. Nechali je ponořené v příbězích, které si vybraly, a kolem nich mezitím normálně běžel náš zběsilý svět.

Spěchající zákazníci z regálů dost často bez rozmyslu lovili knihy s cedulkou bestseller – výbavu na dovolenou, kdyby náhodou byla nuda nebo třeba pršelo. Samozřejmě hlavně tituly z plakátů, kterými bývají oblepené eskalátory v metru a chodby obchodních center. Protože reklama je při výběru literatury odjakživa snazší vodítko než recenze.

Ti, co odjížděli na delší dobu, si raději přibrali ještě některý z tolik populárních knižních návodů na:  – šťastný život, – spokojenou duši, – úspěšnou kariéru, – štíhlejší tělo… Kdo měl vyřešené čtení, musel se ještě úspěšně vyhnout otáčivému regálu s plechovými hrnky, kde každý zahlédl ten s křestním jménem svého příbuzného (rychle zapátrat v paměti, jestli je potřeba uprostřed parného léta pro někoho hrnek na čaj – ne, není), u pokladny přibrat čokoládu s pětaosmdesáti procenty kakaa a nápisem „Miluji Tě“ za sto jedenáct korun, a pak už – snad máme všechno – alou na dovolenou!

A ty dvě holky si tam mezitím pořád četly… Tak si s naším časopisem sedněte někam, kde vás nikdo nebude rušit, a udělejte si při čtení stejnou pohodu jako ony!

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay 

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test