český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Neskrývaná nahota!

Jakmile zjara vylezou první sluneční paprsky, začínáme odkládat víc a víc svršků. Kdo by se pařil v roláku nebo upnutých džínách? Odhalíme kůži a necháme na ni dopadat blahodárné záření. Letos se do toho jaro pěkně opřelo a tak jsme šli z bundy rovnou do tílka. Zvolna přešlo do léta a zdá se, že vydrží až do podzimu.

Spolu s oblečením ale jakoby odcházely i zábrany a určitá dávka soudnosti. Co bylo dřív tabu, je dnes úplně normální, všechno se smí a to mě děsí. Nahota je všude kolem.

Ráda listuji ve starých časopisech a prohlížím si fotky z doby mojí babičky. V našem redakčním archivu se skrývá nejeden poklad. Často se vracím padesát let zpátky a prohlížím si dobové fotografie. Oblečení bylo proti tomu dnešnímu možná trochu nepraktické délkou i materiálem, přesto však mělo šmrnc, eleganci a úroveň. Vzpomínám si, když nastávající maminky nosily neprodyšné šatovky upnuté až ke krku a bříško neodhalily ani za nic. Stejně jako moje maminka. Psal se rok 1979 a netrpělivě jsem čekala, až přijde na svět sestřička. Bylo mi osm a ani jednou jsem neviděla maminčino bříško. Buď byla v šatech, nebo v noční košili, když večer vylezla z koupelny. A já si to tolik přála, jen ho zahlídnout…

Dneska se to nahotou všude jen hemží. Maminy vystrkují břicha na veřejnosti jakoby nic.

Stejně jako mladé holčiny, které se drží hesla „čím méně, tím lépe“.

Svět je jiný. Všechno je dovolené. Rozstříhané nohavice, švy z vnější strany oblečení, potrhané silonky za nemálo peněz… Vrcholem nevkusu jsou pro mě upnuté legíny, do kterých se nadbytečné špíčky nevejdou ani náhodou, a k tomu upnuté triko končící těsně nad pupíkem. To vídám často na dámách šedesát plus velikosti tři iks el.

Říkám si: jestli mě někdy za deset, patnáct let popadne touha se takhle nevkusně vystavovat a pohoršovat okolí, zastřelte mě!     

Renáta Šťastná, redaktorka a editorka

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test