český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Poslanecký bufet

Naši zákonodárci si před časem s hrůzou uvědomili, že si během jednoho z únorových hlasování zdražili jídlo v poslanecké kantýně a restauraci víc, než by vlastně chtěli. Ups! Za svíčkovou na smetaně poslanci od jara platili 86 korun. Malostranský kuřecí steak stál 74, kuřecí játra na slanině 43, květáková polévka 21 a palačinky se šlehačkou 25 korun. Za velkou desítku dali 17 a za vídeňskou kávu 13 korun.

Původně ceny vzrostly o padesát procent, teď ale půjdou mírně dolů – v řádech jednotek. Někteří poslanci totiž mají pocit, že to zvyšování cen v bufetu malinko přepískli! Nutno podotknout, že základní hrubý plat poslance je podle MF DNES 75,8 tisíce korun. My, voliči, jsme tak zase jednou získali unikátní možnost nahlédnout našim zákonodárcům skutečně až do žaludku. Podívejme se na to ale z jiné stránky.

Na záběrech z poslanecké sněmovny jsme zvyklí vídat, jak se řízci z různých politických stran vzájemně handrkují. Ano – z interpelací našich poslanců občas vzniká pořádná bramboračka. Čím víc se jich u řečnického pultu střídá, tím větší to bývá guláš, někteří tak už ze zkušeností vědí, že je lepší se nikam (a ničím) necpat a sedět jako knedlík. Protože úplně nejhorší je, když se někdo za každou cenu snaží ukázat, že není žádná šunka, ale nakonec sám sebe ještě zesměšní a vypadá jako šulánek. V tom je ta naše politická gastronomie opravdu nevyzpytatelná!

Tu a tam ve Sněmovně vypluje na povrch nějaká kachna, což je ale pořád lepší než čáp nebo cokoli s čápem spojené. Čápi nám totiž od jisté doby nejsou moc po chuti. My, diváci těchto sněmovních estrád, občas přirozeně máme strach, jestli náhodou ze sledování těchto divoce namíchaných mezistranických koktejlů nemůžeme mít halušky. Naštěstí máme televizní ovladače, které jsou ta nejúčinnější zbraň v situacích, kdy se nám dění na naší politické scéně prostě už začne zajídat… 

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test